Main menu:
Koristne informacije
Se vaš hrt boji neviht, grmenja ali predprazničnega pokanja petard in ognjemetov?
V zadnjem času se veliko posvojiteljev obrača na naše društvo z vprašanjem, kaj storiti, saj se njihov posvojeni hrt zelo boji neviht, bliskanja, grmenja, v predprazničnih dneh seveda tudi pokanja petard in ognjemetov. To je izjemno huda travma in stres za vašega hrta, vsekakor pa ni prijetna tudi za vas, dragi posvojitelji, predvsem zato, ker ne veste kako v takšnem trenutku psu pomagati.
V tovrtsnih primerih vam kot prvo predlagamo, da najprej poskrbite za varnost vašega hrta: zaprete v hiši ali stanovanju vsa vrata in okna, ki bi lahko vodila na prosto, saj lahko v trenutku glasne nevihte ali predprazničnega pokanja vaš hrt panično zbeži, povsem neodziven na vaše klice. Če pa vas tak travmatičen trenutek ujame kje na prostem, hrta obvezno obdržite pripetega na povodec ter mu čim prej omogočite, da se vrne domov na varno.
Doma mu dajte priložnost, da se umakne, kamor si bo sam želel, saj si bo sam izbral prostor, kjer se počuti najbolj varnega (pa čeprav je to vaša postelja, tuš kabina, pod mizo...). V nobenem primeru ga ne tolažite, saj bi vašo tako želeno pozornost hrt povezal z nevihto in strahom in tako nikoli napredoval v smeri, da se neviht ne bi več bal.
Do panike prestrašen hrt lahko izkazuje sledeče simptome: globoko dihanje, povečan srčni utrip, drgetanje telesa, nenehno hodi po stanovanju in hiši ter se nikakor ne ustali, še manj pa umiri.
Društvo HRTJI SVET Slovenije se je v želji pomagati psom s tovrstno problematiko uspešno povezalo z gospo Mojco Fabjan, svetovalko Bachove cvetne terapije. Gre za originalno terapijo, katere začetnik je dr. Edward Bach, zdravnik, bakteriolog in homeopat. V terapiji se uporablja cvetne esence, ki so energijski zapis Življenske sile, ki se nahaja v rastlinah.
Že v starih časih so poznali rek, da za vsako težavo raste rož'ca, zato verjamemo, da lahko cvetne esence resnično pomagajo tudi našim hrtom. To pomeni, da lahko na povsem naraven način odpravimo osnovno težavo - strah. Dr. Bach je razvil metodo, ki se usmerja na resnične vzroke stanja ali bolezni in ne zgolj na simptome, predvsem pa je potrebno poudariti, da te cvetne esence nimajo prav nobenih stranskih učinkov.
Ravno za omilitev oziroma odpravo paničnega strahu hrtov pred nevihtami in pokanjem, nam ga. Mojca priporoča Rešilno zdravilo, ki je sestavljeno iz 5. cvetnih esenc in se uporablja v stanjih psihičnega šoka, v stiskah, ob hudem strahu, paniki, globoki žalosti, napetosti …
Rešilno zdravilo lahko uporabimo tudi kot prvo pomoč pri vseh vrstah nesreč in poškodb, pa tudi kot dodano pomoč pri vseh vrstah bolezni. Ta kombinacija je čudovita pomoč tako za ljudi, kot tudi za živali in rastline in naj ne bi manjkala v nobeni domači lekarni.
Na našem forumu smo zaradi pogostih vprašanj zaskrbljenih posvojiteljev odprli novo temo, v kateri lahko svetovalko Mojco direktno povprašate o vseh težavah, ki jih ima vaš hrt; vsakemu se bo individualno posvetila in poskušala skupaj z vami najti rešitev za vašega hrta. Tema je dostopna na naslovu: http://hrti.mojforum.si/hrti-about790.html (zaradi neprijetnih vdorov v sistem in širjenja nezaželene pošte, vas prosimo, da se za sodelovanje na forumu registrirate).
Več o samih Bachovih esencah si lahko ogledate na njeni spletni strani ( http://www.amedea.si/); pod zavihkom »Seznam Bachovih esenc z njihovimi opisi« boste našli koristne informacije o posameznih esencah in na katere težave ugodno vplivajo (le-te se nanašajo bolj na nas, ljudi). Za ostale težave pri vašem hrtu pa vam priporočamo, da se posvetujete direktno z njo in ji podrobno opišete težavo, da bi skupaj našli pravo rešitev in pravo mešanico esenc, ki bo individualno pripravljena za vašega hrta. Pa naj si gre za agresivnost do drugih psov, strah do določenih oseb, težav s poslušnostjo ...
V prilogi tega sporočila lahko najdete še dodatna pojasnila ga. Mojce na temo Rešilnega zdravila; priloženi so tudi vsi njeni kontaktni podatki.
Gospa Mojca je v sodelovanju z našim društvom omogočila posvojiteljem hrtov nakup Bachovih esenc po znižani ceni, saj želi v prvi vrsti pomagati, omiliti panična stanja in omogočiti hrtom in njihovim posvojiteljem dobro počutje tudi v teh neprijetnih situacijah. Tako je vse Bachove esence možno po predhodnem posvetu z njo naročiti na njen elektronski naslov: mojca.fabjan@gmail.com.
V kolikor boste želeli naročiti bodisi Rešilno zdravilo bodisi posebej za vas ali vašega hrta pripravljeno esenco, velja cenik posebnih znižanih cen:
• Cena za Rešilno zdravilo (30 ml) ... 8 eurov
• Ostale kapljice, ki vsebujejo do 7 cvetnih esenc in so narejene po posvetu z gospo Mojco, ... 10 eurov
Ob naročilu Rešilnega zdravila ali katerekoli druge cvetne esence obvezno navedite, da ste posvojitelj hrta preko Društva HRTJI SVET Slovenije; navedite svoj priimek in ime, ter ime vašega posvojenega hrta, saj boste le v tem primeru lahko cvetno esenco kupili po znižani ceni.
Ekipa društva HRTJI SVET Slovenije